Dynamiters vyšli bodově i gólově naprázdno

16.12.2017

Dynamiters Blansko HK 0:8 HC Uherský Brod

Branky a nahrávky: 8. Tolokonnikov, 11. Koutník (Holík), 26. Vaculík (Heča), 37. Černohous (Vaněk), 45. Venclík (Černohous), 47. Holík, 54. Koutník, 60. Klusák

Dynamiters v sobotu přivítali na svém ledě Uherský Brod. Duel to byl ze začátku opatrný, ale poté Spartak využil dvě přesilové hry a až do konce utkání měl průběh zápasu de facto pod kontrolou. Ačkoliv se Blansko aktivně snažilo napadat a vstřelit nějakou branku, tak obrana hostů byla neoblomná a Chovanec nepustil za svá záda ani střelu. Uherský Brod tak porazil Blansko 8:0.

Utkání začalo opatrně a ze začátku nebylo vidět příliš mnoho šancí. Hra se přelévala ze strany na stranu a hráči spíše vyčkávali na vhodnou příležitost zaútočit. V sedmé minutě byl však celkem sporně vyloučen domácí Hejduk a Spartak tuto početní výhodu využil. Jeden z obránců vyhazoval touš, ale ten se odrazil od hráče k Nikolai Tolokonnikovi, který se ocitl sám před Vlachem a doslova mu prošťouchl puk mezi betony. Blansko se snažilo uklidnit hru, ale v desáté minutě byl vyloučen Antal a i druhou přesilovku zvládl Uherský Brod zužitkovat. Po dlouhém tlaku dostal touš na modrou Martin Koutník a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Dynamiters měli několik slibných příležitostí, jakou třeba byla Jílkova dorážka, kterou však Chovanec lapil i přestože ležel na zemi. Do konce úvodní periody tak žádná další branka nepadla a hosté šli do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Do druhé třetiny nastoupili Dynamiters aktivně a měli hned několik šancí. Například ve čtyřiadvacáté minutě Jílek a Hussein jeli dva na jednoho. Druhý jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a Chovanec měl co dělat, aby zvládl střelu švihem vyrazit svým pravým betonem. O dvě minuty později však hosté navýšili svůj náskok. Richard Vaculík dostal kotouč mezi kruhy a svižnou střelou prostřelil bezmocného Vlacha. Spartak svůj náskok navýšil ve druhé části hry ještě jednou. Konkrétně se o to postaral Vít Černohous, jenž dostal přihrávku mezi kruhy a pálil z první. Brankář domácího mužstva tuto střelu jen lehce tečoval, ale gólu nezabránil.

Závěrečná perioda byla nejkritičtější. Nejdříve ve čtyřicáté páté minutě Michal Venclík zvyšoval na 0:5 a o minutu později se prosadil hostující Radek Holík. O vítězi utkání začalo být téměř jasno a hosté hráli to, co potřebovali. Sedmou branku hostů vstřelil ve třiapadesáté minutě Martin Koutník, který se natlačil z pravého mantinelu až před branku a svižnou střelu překonal Vlacha. Definitivní tečku za ofenzivním řáděním hostů dal Michal Klusák, jenž se v přesilovce dostal k odraženému kotouči a zakončil do odkryté klece. Zápas ještě okořenila bitka, kterou vyhrál domácí Tomáš Jílek, ale na stavu to nic nezměnilo a hosté si odváží domů z Blanska tři body.

Autor: Jiří Komárek