HC Spartak Velká Bíteš vs. Dynamiters Blansko HK – 4:1

13.10.2016

Hokejisté Dynamites odjeli k zápasu 5. kola krajské ligy do Velké Bíteše v celkem improvizované sestavě, pouze se čtrnácti bruslaři, odhodlaní zvýšit své bodové konto.
Vstup do zápasu se více povedl domácím a jíž ve druhé minutě šli do vedení. Domácí povzbuzení úvodní brankou zatlačili Dynamiters do hluboké defenzivy. V těchto chvílích držel naše akcie stále vysoko Martin Šenk, který měl v brance hodně práce. Dynamiters se jako v zápase s Boskovicemi dostali do dvojnásobného oslabení, které ale tentokrát zvládají ubránit. To zapůsobí jako vzpruha a hra je rázem vyrovnaná. Dynamiters však pokračují ve střelecké nemohoucnosti a nedokáží se prosadit ani ve vyložených šancích a tak se jde do kabin stavu 1:0 pro domácí.
Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči Dynamiters, z tlaku vytěžili přesilovou hru, kterou na samém konci, trochu se štěstím, využívá David Kazda. Dynamiters pokračují ve zlepšeném výkonu a jsou opticky lepším týmem. Bohužel nebyli schopni tuto převahu využít gólově, navíc trest za špatné střídání a pětiminutový, ač velmi přísný, trest Sedláčka stojí hráče spoustu sil navíc, o vypadnutí z tempa nemluvě. Obranné čtveřice podporované Šenkem v bráně všechna oslabení zvládnou a před poslední třetinou bylo tedy vše otevřené.
Třetí třetinu začínají Dynamiters velmi aktivně, snaha zápas strhnout na svou stranu byla hmatatelná. Slabá koncovka, ale zradí Dynamiters i ve Velké Bíteši. Nejprve Kuběna v jasné pozici mezi kruhy trefuje pouze lapačku domácího brankáře, poté Mirek Berka orazítkuje tyč a ani z následné skrumáže gól nepadá. Na druhé straně se do šance dostávají domácí a díky nedůrazu před bránou, trochu se štěstím, Štěpánek strhl vedení na stranu domácích. Dynamiters se snažili okamžitě odpovědět a vrhli se trochu bezhlavě do útoku. Tato snaha nenese žádné ovoce a do konce zápasu si hráči Dynamiters již nevytvářejí žádnou vážnou příležitost ke skórovaní. Naopak v 52. minutě po krátkém tlaku domácích střílí Touška třetí branku a prakticky rozhoduje zápas. Ve zbytku zápasu již Dynamiters nenašli sílu pro zvrat. Skóre se měnilo už jen jednou, kdy situaci dva na dva využili domácí k poslední úpravě skóre.

Hráči Dynamiters nepředvedli v improvizované sestavě úplně špatný výkon v prvních dvou třetinách a začátku třetí, ale mizerná koncovka a stále celkem vysoký počet vyloučených stáli Dynamiters lepší výsledek.

Příští zápas odehrají Dynamiters v sobotu 15. 10. v 18:00 na ledě ZS v Blansku proti Uherskému Ostrohu. Jedná se na žádost soupeře o předehrávku 11. kola. Přijďte podpořit Dynamity do hlediště, těšíme se na Vás!