HC Uherské Hradiště vs. Dynamiters Blansko HK – 8:3

11.10.2015

V sobotu 10. 10. 2015 Dynamiters Blansko odehrálo zápas na ledě Uherského Hradiště. Byl to souboj dvou posledních celků v tabulce. V případě vítězství by Blansko svého soupeře ponechalo na dně tabulky a odskočilo by mu na rozdíl pěti bodů. Do Uherského Hradiště odjížděli Dynamiti znovu v oslabené sestavě pouze s dvanácti hráči do pole. Během týdne nemohli ani naši kluci naplno trénovat z důvodu poruchy rolby, která byla mimo provoz od pondělí do pátečního rána. Protože stadion v Blansku náhradní rolbou nedisponuje, byl provoz stadionu přerušen. Takže Dynamiti absolvovali pouze předzápasový páteční trénink. I s těmito problémy vyjeli naši kluci do boje.

A teď k samotnému zápasu…
Těžko se mi hodnotí výkon, který Dynamiti předvedli. Vůbec totiž neodpovídal tomu, že by se chtěli z toho „srabu“ dostat. Někdy se dá vyzdvihnout i přes prohru určitá část zápasu, ale tady se dá maximálně vyzdvihnout první dvě střídání!!! Už ve druhém střídání šli totiž Dynamiti do vedení 0:1 po trefě Tomáše Jílka. To bylo od našeho týmu vše. Pak už byli vidět jen domácí. Ti měli po celý zápas větší pohyb a především chuť vyhrát.
Jen v krátkosti. Do první přestávky se povedlo domácímu mužstvu vstřelit pět branek a bylo po zápase…Domácím narostla křídla a Dynamiters se dostali ještě do větší bezmoci, než kterou doposud předváděli.
Druhá třetina výsledkový rozdíl moc nezměnila. Obě mužstva vstřelila po jedné brance a do třetí třetiny se vstupovalo se skóre 6:2.
Během prvních pěti minut poslední části zápasu vstřelili domácí další dvě branky. V patnácté minutě se podařilo Blansku pouze zkorigovat výsledek na 8:3, který vydržel až do konce.

Pokud nebudeme počítat přípravné zápasy, pak náš tým obdržel třetí osmičku v sezóně. Tento fakt je děsivý a svědčí o velké nepohodě v týmu. Samozřejmě, že není optimální hrát každý zápas na 12 lidí, ale na to se bohužel vymlouvat nemůžeme. V takovéto situaci se ukáže, komu bije srdce pro hokej, pro tým, pro vítězství, pro Dynamiters a pro Blansko. Je nejvyšší čas změnit od základu přístup hráčů i vedení ať už k zápasům, tak i k tréninkům. Je na každém, aby si sáhl hluboko do svědomí a zeptal se sám sebe, jestli jede na maximum svých možností. V tuhle chvíli je pouze pár hráčů, kteří si mohou říct ano. Hokej je týmový sport a těchto pár hráčů bez pomoci nic nezmůže. Dokud nebudeme táhnout za jeden provaz jako jeden muž, čekají nás další podobné výsledky. Teď je to na každém hráči zvlášť, jak se k tomu postaví.

Na další zápas, který se hraje v sobotu 17. 10. 2015 v 17:00, jedou Dynamiters na stadion do Rosic, kde je přivítají domácí Štiky.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SPOLUFINANCOVÁNO:

Tabulka krajské ligy

PTýmZVVPPPPSkóreB
1.HC Brumov-Bylnice
2.SK Minerva Boskovice
3.HOKEJ Uherský Ostroh
4.SHKM Hodonín
5.HC Moravské Budějovice 2019
6.HK Kroměříž
7.HC Lvi Břeclav
8.HC Spartak Uherský Brod
9.HC Uherské Hradiště
10.HC Spartak Velká Bíteš
11.Dynamiters Blansko HK
12.HC Štika Rosice