Dynamiters Blansko HK 3 - 4 HK Kroměříž

26.11.2022 - 17:00 v Blansko

B l a n s k o – V sobotu 27. 11. 2022 do Blanska dorazil tým Kroměříže hájící o třetí místo v ligové tabulce právě před domácími Dynamiters.

DYNAMITERS BLANSKO HK – HK KROMĚŘÍŽ 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Němec (Král, Sedláček), 19. Šmahel (Král, Němec), 33. Šmahel (Král, Jílek) – 8. Podešva (Zavřel, Hradil), 15. Hubík (Morev), 28. Světlík (Zeman, Lavička), 47. Zeman (Světlík, Laciga). Vyloučení: 7:8, Využití: 2:1, Střely: 35:30, Diváci: 60.

Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Sedláček, Němec, Hussein, Antoňů M., Verner, Rašovský – Šmahel, Jílek, Král, Antoňů T., Grünwald, Müller, Malý, Antal, Kubíček. Trenér: Ivo Kuběna.

Sestava hostí: Fajgl (Pražan) – Holík, Zeman, Nesrsta, Augustín, Jergl, Vávra – Podešva, Hubík, Laciga, Hradil, Jelínek, Světlík, Morev, Zavřel, Lavička. Trenér: Zdeněk Bečka.

Utkání začalo ve vysokém tempu a domácí pomalu získávali převahu a začínali vytvářet zajímavé příležitosti. Tato mírná převaha vyvrcholila využitou přesilovou hrou, Zdeněk Němec od modré čáry propálil vše co mu stálo v cestě. Z vedení se blanenští radovali pouze 6 vteřin, protože hned při následujícím vhazování trestuhodně propadli a hosté z brejkové situace srovnali skóre. Dynamiters měli k dispozici další přesilovou hru, ale v jejím samém závěru chybovali na útočné modré čáře a hostující útočník v úniku nezaváhal a otočil skóre zápasu. Do konce třetiny se obraz hry nezměnil a domácí měli stále trochu více ze hry, což vyústilo ve vyrovnávací branku Jiřího Šmahela v 19. minutě utkání.

Druhá třetina pokračovala stále v tempu a s mírnou převahou domácích. Hosté byli naopak velmi nebezpeční v rychlých protiútocích. Ve 28. minutě bylo potrestáno jedno z vyloučení domácích.  Tečovaná střela od modré čáry proplachtila až do domácí branky. Blanenští nepolevili a do konce třetiny opět srovnali krok zápasu a byl to opět Jiří Šmahel, který ve 33. minutě prostřelil hostujícího brankáře. Do konce třetiny měli ještě domácí pár slibných příležitostí, ale nepovedlo se je v branku přetavit.

Do třetí třetiny vstoupili o něco lépe hosté Nejprve ubránili přesilovku a poté z nenápadné akce ve 47. minutě šli opět do vedení. Dynamiters se snažili o srovnání, ale hosté se velmi pečlivě soustředili na obranu a na rychlé protiútoky. Soustředěnou obranou hostů procházeli blanenští obtížně. Konec utkání přece jen nabídl možnost přesilové hry pro domácí, kterou podpořili ještě odvoláním brankáře. Dynamiters zamkli svého soupeře a měli pár slibných příležitostí, ale hostující obranné čtveřici se podařilo branku ubránit. Po vyrovnaném zápase odvážejí hosté z Kroměříže všechny body, leč domácí odvedli velmi dobrý výkon za který se nemusejí stydět.