Dynamiters Blansko HK 4 - 5 HOKEJ Uherský Ostroh

3.12.2022 - 17:00 v Blansko

B l a n s k o – V sobotu 3. 12. 2022 se blanenští Dynamiters střetli s dalším týmem z horních pater tabulky, tentokráte s hokejisty Uherského Ostrohu.

DYNAMITERS BLANSKO HK – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 4:5 (3:2, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Antoňů T. (Müller, Grünwald), 4. Král (Němec), 6. Král (Jílek, Šmahel), 56. Grünwald (Malý, Antal) – 8. Galuška (Stránský F., Man), 20. Mika (Zalubil L.), 22. Rauš (Mika), 27. Flora Pa. (Juračka), 35. Stuchlík (Zalubil J.). Vyloučení: 9:9 + domácí OT, OK. Využití: 2:1, Střely: 39:30 , Vhazování: ,  Diváci: 101.

Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Sedláček, Němec, Hussein, Antoňů M., Verner, Rašovský, Berka P. – Šmahel, Jílek, Král, Antoňů T., Grünwald, Müller, Malý, Antal, Berka M., Kubíček, Staněk, Majola. Trenér: Ivo Kuběna.

Sestava hostí: Dolíška (Stašek) – Vaněk, Zalubil L., Fuga, Man, Stuchlík, Rusňák, Andrýsek – Rauš, Hlůšek, Juračka, Polehňa, Stránský, Kučera, Flora Pe., Zalubil J., Mika, Galuška, Flora Pa.. Trenér: Ivan Klauda.

Do utkání domácí nastoupili se čtyřmi kompletními útoky a začátek utkání nemohl dopadnout lépe. Hned v první minutě skóroval Tomáš Antoňů a otevřel brankový účet utkání. Dynamiters si aktivní hrou vynutili dva nedovolené zákroky hostů a Matouš Král oba tyto zákroky potrestal a na konci šesté minuty to bylo již 3:0 pro domácí. Hosté se pokusili zastavit nápor blanenských oddechovým časem a to se jim povedlo. Hned o minutu později snížili na 3:1. Ve zbytku první třetiny měli domácí stále převahu, ale bohužel se střelecky neprosadili. Naopak hosté po ojedinělé akci snížili pár vteřin před koncem třetiny na 3:2.

Do druhé třetiny vstupovali domácí ve čtyřech a těsně po skončení přesilové hry hosté srovnali. Druhá třetina byla ovlivněna velkým množstvím vyloučení na obou stranách. S touto situací se lépe srovnali hosté, kteří využili další přesilovku a otočili vývoj utkání. Do konce třetiny pak skórovali ještě jednou a do kabin šli blanenští s dvoubrankovým mankem, 3:5.

Dynamiters přeskupili svoje řady a vrhli se do útoku. Soupeř naopak zabetonoval svoji obrannou třetinu a hrozil z nebezpečných brejků. Oba týmy měli po dvou početních výhodách, ale ani jeden z týmů tyto výhody nevyužil. V 56. minutě vykřesal jiskřičku naděje na vyrovnání Hynek Grünwald, který snížil na rozdíl jediné branky. Domácí viditelně ožili, ale svoje šance nedokázali proměnit. K závěrečnému náporu nakonec nedošlo. Dvě minuty před koncem byl vyloučen domácí obránce, který za protesty nakonec vyfasoval i vyšší trest. Blanenští se i v početní nevýhodě nevzdali a snažili se o srovnání, ale zkušený tým Uherského Ostrohu si vítězství pohlídal.

Fotografie z utkání zde (autor: Nikola Škvareninová)