Dynamiters Blansko HK 6 - 3 HC Uherské Hradiště

28.1.2023 - 17:00 v Blansko

B l a n s k o – V sobotu 28. 1. 2023 zavítali na blanenský led hráči Uherského Hradiště, které se nachází na osmém místě krajské ligy.

DYNAMITERS BLANSKO HK – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Grünwald (Antoňů T.), 31. Šmahel (Němec, Sedláček), 32. Kuběna (Malý), 40. Müller (Malý), 48. Antoňů M. (Grünwald), 58. Grünwald. – 11. Fridrich (Bumbál), 18. Pavlůsek T. (Nohál, Forman), 54. Jelének (Pavlůsek T.). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1, Střely: , Vhazování: ,  Diváci: 65.

Sestava domácích: Vlach (Sedlák) – Sedláček, Němec, Antoňů M., Hussein, Rašovský, Kuběna – Král, Malý, Šmahel, Müller, Grünwald, Antoňů T., Berka M., Antal, Kubíček. Trenér: Ivo Kuběna. Sestava hostí: Jakubčík (Hendrych) – Tischer, Pippal, Mišťúrik, Fridrich, Škubal, Řezníček – Kršjak, Pavlůsek T., Pavlůsek D., Nohál, Forman, Vogl, Petřík, Witoš, Bumbál, Jelének. Trenér: Lukáš Kašný.

Domácí na svého soupeře vlétli a od prvních minut se snažili strhnout na svoji stranu a prolomit tak nezvykle dlouhou sérii porážek. Z úvodního náporu blanenští vytěžili přesilovou hru, kterou využil v deváté minutě Hynek Grünwald1:0. Hosté o dvě minuty později také využili svoji první přesilovku, kdy hostující Fridrich skryl svoji střelu za hradbu těl a vyrovnal na 1:1. Ve zbytku třetiny mohli diváci sledovat vyrovnanou partii. Hosté nakonec přece jen mohli jít do kabin spokojenější, rychlou kombinaci zakončil střelou bez přípravy Pavlůsek – 1:2.

Ve druhé třetině domácí přidali a začali mít místy až drtivou převahu. Ve 31. minutě se Dynamiters mohli radovat z vyrovnání, Jiří Šmahel přebruslil obranu hostí a prudkou ranou pod horní tyč srovnal skóre na 2:2. O minutu později svým důrazem v brankovišti Ivo Kuběna otočil vývoj utkání – 3:2. Hosté měli po té možnost dlouhé přesilovky 5 na 4, ale Dynamiters velmi aktivně bránili a nedopustili vážnější ohrožení branky, kterou spolehlivě chránil Jarmil Vlach. Naopak svou aktivitou si domácí vynutili faul hostů a v pokračující hře čtyř proti čtyřem odskočili zásluhou Tomáše Müllera na rozdíl dvou branek – 4:2.

Ve třetí třetině měli domácí stále mírnou převahu. Když po vyhraném buly propálil od modré čáry Marek Antoňů vše co mu stálo v cestě, zdálo se, že je ve 48. minutě o vítězi rozhodnuto. Hosté však úplně otevřeli hru, což vedlo k četným šancím domácích, které bohužel zůstaly nevyužity. Hostům se přece jen povedlo vstřelit branku a snížit na 5:3. Dvě minuty před koncem se ještě pokusili hosté o další zdramatizování riskem bez brankáře, který ale nevyšel. Přímo z buly se přes celé hřiště trefil Hynek Grünwald a svojí druhou brankou v utkání stanovil závěrečné skóre utkání na 6:3. Dynamiters tak po dobrém výkonu a zasloužené výhře připisují tři body do tabulky a přibližují se jistotě postupu do play-off.

Fotografie z utkání zde (autor: Nikola Škvareninová)