HC Brumov-Bylnice 3 - 0 Dynamiters Blansko HK

4.2.2023 - 17:00 v Brumov-Bylnice

B r u m o v – B y l n i c e – V sobotu 4. 2. 2023 zavítali blanenští Dynamiters na led dalekého Brumova Bylnice.

HC BRUMOV BYLNICE – DYNAMITERS BLANSKO HK 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 50. Lysák L. (Vaněk), 54. Vaněk (Lysák M., Macháč), 60. Lysák L.. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0, Střely: 36:43, Vhazování: 15:28,  Diváci: 103.

Sestava domácích: Čada – Strnka, Lysák M., Vaněk, Lysák T., Krůžela – Bublák, Sopek, Macháč, Novosad, Lysák L., Častulík, Tulpa T., Urban, Tulpa T.. Trenér: Jozef Zavadil. Sestava hostí: Vlach (Sedlák) – Sedláček, Němec, Antoňů M., Hussein, Rašovský, Pilát, Berka P. – Král, Šmahel, Kubíček, Antoňů T., Grünwald, Müller, Antal, Kuběna, Malý, Majola. Trenér: Ivo Kuběna.

Do utkání blanenští vstoupili velmi útočně a od začátku se tlačili do šancí. Naopak domácí se na malinkém hřišti doslova zakopali na svojí obranné polovině a snažili se rozbíjet útoky hostů. To se jim velmi dobře dařilo a i přes několik šancí se hostům nepodařilo v první třetině vstřelit branku.

Ve druhé třetině měli Dynamiters možnost dvou přesilových her. Velmi silně zatopili domácí obranné čtveřici, ale branku nevstřelili.

Podobně probíhala i třetí třetina. Domácí poctivě bránili a hosté nemohli najít klíč uzamčené třetině domácích. S postupem času bylo jasné, že kdo vstřelí první branku, tak velmi výrazně nakročí k vítězství. To se podařilo domácím a v polovině třetí třetiny šli do vedení. V následujícím střídání se sice blanenským podařilo dostat kotouč do branky, ale rozhodčí branku nejprve uznal a následně svoje rozhodnutí změnil a branku odvolal. Hosté vsadili vše na útok, bohužel domácí potrestali útočný faul hostů a odskočili na 2:0. Dynamiters stále naráželi na zhuštěnou obranu domácích a i přes několik šanci jak ve hře pět na pět, tak při závěrečném risku bez brankáře gól nedali. Naopak domácí přidali ještě jednu trefu do opuštěné klece a Dynamiters tedy odjeli po bojovném výkonu s prázdnou.