HC Lvi Břeclav 1 - 3 Dynamiters Blansko HK

8.10.2022 - 17:00 v Břeclav

B ř e c l a v – V sobotu 8. 10. 2022 v 17:00 zavítali naši borci na led břeclavských lvů v  rámci čtvrtého kola krajské hokejové ligy.

HC LVI BŘECLAV – DYNAMITERS BLANSKO HK 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Zapletal (Kocúr, Topolanský) – 10. Šmahel, 31. Rašovský (Jílek, Sedláček), 50. Müller. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1, Střely: , Vhazování: ,  Diváci: 96.

Sestava domácích: Dymshakov (Padělek) – Čápek, Göndör, Koubek, Topolanský, Dora, Směřička, Papp, Rutkovský – Sedláček, Juránek, Gabriška, Garčic, Zháňal, Jurica, Lokaj, Zapletal, Průdek, Kocúr. Trenér: Libor Kocúr

Sestava hostí: Šenk (Sedlák) – Sedláček, Verner, Antoňů M., Berka P. – Antal, Jílek, Král, Šmahel, Staněk, Müller, Rašovský, Kuběna, Malý. Trenér: Ivo Kuběna.

Naši borci vstupovali do zápasu s cílem navázat na domácí vítězství z minulého kola, naopak domácí chtěli zlomit sérii proher.

Vstup do zápasu měli lepší domácí Lvi. Zatlačili dynamity to defenzivy a vytvořili si několik velmi slibných příležitostí. Domácí přecházeli velmi rychle střední pásmo a Martin Šenk se v brance rozhodně nenudil a rozchytal se k výbornému výkonu. Domácí skórovat nenechal a některými zákroky přiváděl domácí útočníky k šílenství. Po pár minutách se ke slovu začínali dostávat také hosté a z první vážnější příležitosti skóroval přesnou ranou Jiří Šmahel, 0:1. Do konce třetiny diváci mohli sledovat více vyrovnanou hru ve které ale další branka nepadla.

Do druhé třetiny vstupovali domácí v početní výhodě a na samém konci ji využili a vyrovnali na 1:1. Domácí fanoušci a jistě i hráči předpokládali, že po tomto vyrovnání nastane brankostroj Lvů, ale Dynamiters výrazně zlepšenou obrannou hrou nepouštěli domácí do vyložených šancí, a naopak se sami začínali být nebezpečnější v útočné třetině. Tuto skutečnost potvrdil Venca Rašovský, který v polovině utkání střelou nad beton překonal domácího brankáře a vrátil vedení hostům, 1:2. Ve druhé třetině bylo vidět spousta soubojů na hraně i za hranou pravidel a spíše boj o střední pásmo než pohledný hokej. Dokonce třetiny ještě oba týmy nastřelily tyč, ale skóre se nezměnilo.

Do třetí třetiny nastoupili hosté aktivně a začali v některých pasážích utkání přebírat otěže zápasu. V polovině třetí třetiny měli Dynamiters výhodu přesilové hry. Z počátku nic nenasvědčovalo tomu, že by měla být tato výhoda využita, ale domácí propadli při napadání, navíc špatně střídali, čímž otevřeli cestu pro Tomáše Műllera, který v samostatném úniku nezaváhal a zvýšil na 1:3. Pokus domácích o závěrečný tlak byl otupen a závěr zápasu si již naši borci pohlídali a připsali další tři body do tabulky.