Dynamiters Blansko HK 8 - 2 HC Spartak Uherský Brod

15.10.2022 - 17:00 v Blansko

B l a n s k o – V sobotu 15. 10. 2022 v 17:00 zavítal na náš led v rámci pátého kola krajské hokejové ligy tým uherskobrodských Spartakovců.

DYNAMITERS BLANSKO HK – HC SPARTAK UHERSKÝ BROD 8:2 (1:0, 6:0, 1:2)


Branky a nahrávky: 19. Hussein (Grünwald, Král), 22. Müller (Grünwald, Kubíček), 26. Müller (Sedláček), 29. Grünwald (Hussein), 33. Rašovský (Kuběna), 35. Grünwald (Kubíček), 39. Müller (Grünwald, Kubíček), 58. Rašovský (Malý, Šenk) – 45. Václavek (Hiller), 57. Tomek (Kočka). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1, Střely: , Vhazování: ,  Diváci: 63.


Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Sedláček, Němec, Antoňů M., Hussein, Verner – Antal, Jílek, Král, Müller, Grünwald, Kubíček, Rašovský, Kuběna, Malý. Trenér: Ivo Kuběna

Sestava hostí: Popelka – Uhříček, Kadlčík, Vaněk, Tomek, Budil – Václavek, Fajkus, Kotek, Kočica, Macharáček, Vaculík, Bařinka, Šiller, Bujáček, Stiksa. Trenér: Jaroslav Balaštík.


Utkání začalo ve vysokém tempu a bojovalo se zejména o střední pásmo. Oba týmy pozorně bránily. Domácí i hosté se občas usadili ve svých útočných pásmech, ale vážnější šanci si ani jeden z týmů nevypracoval. Když už se zdálo, že se do kabiny půjde za nerozhodného stavu, hosté ve středním pásmu chybovali a z následného přečíslení v 19. minutě zápasu otevřel brankový účet zápasu Adam Hussein 1:0 a domácí borci mohli jít do kabin přece jen o něco spokojenější.

         

Ve druhé minutě druhé třetiny hosté chybovali na útočné modré čáře a hned dva borci Dynamiters se řítili na hostujícího brankáře. Tuto situaci zakončil Tomáš Müller přesnou ranou, 2:0. Tato branka vlila energii do žil domácích borců, kteří zatlačili soupeře do hluboké defenzivy. Tato převaha byla zúročena ve 26. minutě utkání, kdy Tomáš Muller využil přesilovku, 3:0. Domácí byli při chuti a v následujících deseti minutách vstřelili další čtyři branky, čímž rozhodli o osudu utkání. Ve 29. minutě naservíroval Adam Hussein kotouč Hynkovi Grunwaldovi, 4:0, ve 33. minutě Václav Rašovský po obrovském závaru uklidil puk do hostující branky, 5:0, ve 35. minutě přidal svoji druhou branku Hynek Grunwald, 6:0 a ve 39. minutě završil svůj hattrick Tomáš Muller, 7:0. Hosté sice několikrát z brejkových situací ohrozili domácí branku, ale spolehlivě chytající Martin Šenk střely hostů zlikvidoval.

Do třetí třetiny se nastupovalo prakticky již za rozhodnutého stavu a bylo jen otázkou, zda domácí povolí nějaké zdramatizování utkání. Utkání se relativně poklidně dohrávalo přičemž hosté měli přece jen trochu více ze hry, protože domácí se spíše soustředili na obranu. Hostům se podařilo dvakrát snížit, jednou při signalizované výhodě ve 45. minutě a podruhé v přesilovce v 57. minutě, 7:2. Poslední slovo měli nakonec domácí, Václav Rašovský v 58. minutě prostřelil hostujícího brankáře a stanovil konečný výsledek zápasu na 8:2.

Fotografie z utkání zde (autor: Nikola Škvareninová)