Dynamiters Blansko HK 4 - 3pp SK Minerva Boskovice

23.10.2021 - 17:00 v ZS Blansko

DYNAMITERS BLANSKO HK – SK MINERVA BOSKOVICE

4:3 PP

(0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Drenčko (Müller), 41. Berka (Kubíček, Grünwald), 59. Jílek (Sedláček S.), 65. Jílek – 19. Sedláček D. (Hasoň), 25. Sedláček D. (Hasoň), 56. Jurča (Štancl). Vyloučení: 6:5, Využití: 1:2, Střely: 23:37, Diváci: 200.

Sestava domácích: Vlach (Külzer) – Němec, Sedláček, Antoňů M., Miloš, Hanzlík, Verner – Berka, Grünwald, Kubíček, Drenčko, Jílek, Müller, Malý, Antal, Antoňů T., Majola. Trenér: Radko Křivinka.

Sestava hostí: Alexa (Huzlík) – Pekr, Korvas, Strýček „C“, Rosendorf, Sedláček D., Dufek, Sekanina, Šmíd, Boček, Hasoň, Pelikán, Benýšek, Štancl, Ondráček, Jurča. Trenér: Tomáš Karný

Sobota 23.10.2021 byla pro všechny fanoušky blanenského a boskovického hokeje svátkem. Na zimním stadionu v Blansku se totiž hrálo hokejové derby mezi domácími Dynamiters Blansko HK a hostujícími SK Minerva Boskovice. I když dávno pryč jsou doby, kdy takovýto zápas dokázal vyprodat blanenský stadion, i tak si našly v sobotu odpoledne cestu na stadion téměř tři stovky diváků, kteří vytvořili skvělou atmosféru a byli svědky napínavého okresního derby.

Blanenští šli do zápasu s vědomím, že pokud budou hrát ze zajištěné obrany a vyvarují se zbytečných vyloučení, které zkušený boskovický tým umí trestat, mohou s Boskovicemi sehrát vyrovnané utkání. Po opatrném a vyrovnaném začátku zápasu přišlo ve 4. minutě první vyloučení domácích a Boskovice tak hráli svoji první přesilovku. Díky aktivně hrající obranné čtveřici však blanenští nepustili Boskovice do vážnější šance a první oslabení ustáli. Následně se hrál aktivní hokej a oba týmy si vytvořili několik slibných šancí, ale jak hostující Alexa, tak domácí Vlach podrželi v důležitých momentech své týmy. Domácí tým se dostal hned dvakrát do samostatného úniku, ale ani Jílek, ani Müller své šance proměnit nedokázali a zápas tak zůstával bez branek. Chvíli před koncem první třetiny však přišlo další vyloučení na straně domácích. Druhou přesilovou hru již boskovičtí dokázali využít, a po Sedláčkově tvrdé střele od modré se ujali vedení 0:1.

Do druhé třetiny Dynamiters doslova vlétli a po 59 vteřinách se radovali z vyrovnání, kdy se po Müllerově přihrávce trefil Drenčko. Domácí pokračovali v dobrém tempu a dostávali soupeře pod tlak, ale nápor jim překazilo další vyloučení, po kterém se opět měnilo skóre. Hostující pětice sehrála naprosto stejnou přesilovou hru, která jim již jednou vyšla, a Sedláček opět překonal Vlacha přesnou střelou od modré čáry. Vzápětí museli domácí bránit ještě jednu přesilovou hru Boskovic, což se jim však podařilo a museli tak stále dotahovat jednobrankovou ztrátu. Blanenští si opět dokázali vytvořit několik slibných šancí, ale do konce druhé třetiny se jim vyrovnat nepodařilo.

To, co se domácím nepodařilo v druhé třetině, se jim podařilo ihned po dvaceti sedmi vteřinách třetí třetiny. V signalizované výhodě se v před brankovém prostoru dokázal nejlépe zorientovat Berka, který tak srovnal utkání na 2:2 a začínalo se od nuly. Jak se čas krátil, oba týmy věděli, že jakýkoliv gól výrazně přiblíží druhý tým výhře. I proto se obě mužstva snažili vyvarovat jakékoli chyby a zůstat tak v zápase. Chyba však přišla, a to na straně domácích, 4 minuty před koncem zápasu. Po špatném střídání si domácí nedokázali správně rozebrat útočící hráče v obranné třetině, Jurča si sjel do druhé vlny a střelou k tyči přiblížil svůj tým k výhře. V tomto okamžiku se však ukázala síla a bojovnost blanenského týmu, který se ještě více semknul a byl odhodlaný bojovat o vyrovnání až do poslední vteřiny. V čase 57:46 byl vyloučen hostující Dufek za podrážení, a blanenští tak dostali obrovskou příležitost vyrovnat zápas. Po několika vteřinách přesilové hry, kdy se domácí dobře drželi na kotouči v útočné třetině, přišel další faul hostí, kdy Jílka narazil na hrazení Jurča. Dynamiters tak mohli dohrávat třetinu 5 na 3, potažmo 6 na 3 při hře bez brankáře, jenže Miloš neudržel nervy na uzdě a jel pomstít faulovaného Jílka. Dvojnásobná přesilová hra se tak nekonala, ale i přesto se domácím podařilo vyrovnat v infarktovém závěru. Při hře bez brankáře se Jílek pohotově dostal k puku po Sedláčkově střele od modré čáry, a střelou z úhlu se trefil do odkryté Alexovi brány. V tu chvíli byla nejen celá střídačka domácích, ale i velká část fanoušků, na nohou. Základní hrací doba tak skončila 3:3 a následovalo pětiminutové prodloužení 3 na 3.

Prodloužení přineslo několik velkých šancí na obou stranách, jak už to při hře 3 na 3 bývá. Ihned po úvodním vhazovaní se dostal k Alexově bráně Kubíček, ale nepodařilo se mu zakončit. Na opačné straně došlo k situaci, kdy se hostující trojice hráčů rychlými přihrávkami dostala osamocena až před Vlacha, gól se jim však dát nepodařilo. Utkání rozhodl až samostatný únik Jílka, který ujel ze středního pásma hostujícím hráčům, a přesnou střelou za Alexovi záda zakončil nejen svůj samostatný únik, ale i celé utkání. Domácí tak po více než šesti letech zaslouženě porazili Boskovice 4:3 po prodloužení.