Na úvod prohra v prodloužení

25.9.2019

B l a n s k o – Úvod soutěže blanenským Dynamiters vyšel jen z části. První cestu podnikl tým okolou hrajících trenérů Vítka a Antoňů do dalekého Brumova-Bylnice, kde po těžkém boji uválčili bod.

HC Brumov Bylnice – Dynamiters Blansko HK 5:4pp

(0:1, 2:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Krůžela (Novosad), 37. Šudoma, 45. Váňa (Šudoma, Bouda), 46. Tulpa (Váňa, Šudoma), 62. Vaněk (Šimek) – 5. Antal (Karpíšek), 30. Jakubec, 39. Berka (Kuběna), 57. Grünwald H. (Vítek). Rozhodčí: Čech – Goňa, Jurčík. Vyloučení: 3:8, navíc Váňa(BBY) 10 minut OT. Diváci: 35.

Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Sedláček, Hanzlík, Antoňů M., Verner, Hejduk – Berka, Kuběna, Jakubec, Grünwald H., Vítek, Král, Antoňů T., Antal, Karpíšek. Trenér: Marek Antal. Sestava hostí: Bielan (Tkadlec) – Krůžela, Lysák M., Vaněk, Lysák T., Šudoma – Častulík, Holík, Pacík, Knebl, Šimek, Novosad, Lysák L., Tulpa, Nesrsta, Bouda, . Trenér: Milan Pažitka.

Dynamitům se povedl vstup do zápasu. Po pěti minutách vyzval Marka Antala ke skórování novic Karpíšek a blanenský centr nezaváhal. Vedení o jednu branku vydrželo Dynamiters až do poloviny zápasu, kdy se prosadil David Jakubec a vypadalo to, že Dynamiters dokážou na úvod sezóny zvítězit. Bohužel pro hostující tým se domaím vyvedla dvouminutovka mezi 36. a 37. minutou, kdy Krůžela se Šudomou srovnali na průběžných 2:2.

Dynamiters však neřekli dost a v předposlední minutě uklidil Kuběnův pas do sítě Miroslav Berka a Blansko opět vedlo. Ve třetí části se opět domácím povedlo krátké období mezi 45. a 46. minutou, kdy Váňa a Tupla otočili vývoj utkání. Tři minuty před koncem však remízový stav zařídil Hynek Grünwald a šlo se do prodloužení. Tam dokázali domácí využít přesilovou hru a po gólu Vaňka brali dva body.